شرکت مهندسان مشاور پاسیلو در سال 1354 به منظور انجام و عرضه خدمات فنی و مشاوره ای از قبیل خدمات و مطالعات در مراحل شناسایی ،توجیه فنی و اقتصادی ،تهیه نقشه و اسناد و مدارک و مشخصات اجرایی و نظارت بر حسن اجرای آنها و انجام خدمات مشاوره ای مربوط به دوره بهره برداری و نگهداری در رشته های راه و راه آهن-فرودگاه-پل و تونل-آسفالت-بندرسازی و بطورکلی کلیه امور مجاز مشاوره و نظارت بر کارهای رسته سیویل تاسیس شد. این شرکت در زمینه های راهسازی و راه آهن فعالیت دارد. دفتر مرکزی این شرکت در تهران و تعداد 2 شعبه در استان اردبیل و اصفهان فعالیت دارد و در انجمن های جامعه مشاوران ايران و انجمن بين‌المللي مهندسان مشاور(FIDIC)  و انجمن صادركنندگان خدمات فني و مهندسي و انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران عضو فعال می باشد.

از مهمترین پروژه های داخلی میتوان به افزایش ظرفیت بزرگراه صدر تهران بصورت طبقاتی و مهمترین پروژه های بین المللی می توان به  مطالعات مراحل اول و دوم بزرگراه چهار خطه باکو – آستارا بطول 243 کيلومتر واقع در جمهوری آذربايجان اشاره نمود.

ترین ها: (دراین بخش پروژه و ابنیه های منحصربفرد از لحاظ زمانی ، طراحی ، اجرا و ... شرح داده شود) مواردی همچون اولین ، بلندترین ، طولانی ترین ،عمیق ترین ، بزرگترین ، سریعترین ، عریض ترین ، زیباترین و ...

  • پروژه افزایش ظرفیت بزرگراه صدر در تهران بصورت طبقاتی و به طول 5.8 کیلومتر اولین پروژه بزرگراه طبقاتی در ایران
  • پل دره ای آرپاچای واقع در راه آهن اردبیل – میانه با ارتفاعی حدود 80 متر یکی از مرتفعترین پلهای راه آهن در کشور